زندگی در آلمان چگونه است ؟

زندگی در آلمان چگونه است ؟

۳ خرداد ۱۳۹۹
توسط admin
31261 بازدید
0 دیدگاه
توسط admin
دسته بندی: مهاجرت
زندگی در آلمان چگونه است ؟

مطمئنا درباره این سرزمین اروپایی که پر شده از فرصت ها و شهر ها و روستا های زیبا است , که همه و همه دارای هوایی پاک و مطلوب هستند , چیز های بسیاری شنیده اید . در اینجا به بعضی جنبه های زندگی در آلمان , بهترین و ارزان ترین شهر ها برای اقامت و هم چنین کم خرج ترین ها اشاره خواهیم کرد .

پول رایج زندگی در آلمان چگونه است ؟

پول رایج این کشور یورو است . ممکن است این را می دانستید , اما اگر از کشوری می ایید که پول رایج متفاوتی دارد , به یاد داشته باشید که باید پول خود را به یورو تغییر دهید در غیر این صورت امکان خرید هیچ وسیله ای وجود ندارد . گزینه ی دیگر استفاده دیبیت کارت یا کارت بانکی است , که می توانید ان را شارژ کنید .

زندگی در آلمان چگونه است ؟

زبان این مردم آلمانی می باشد . البته , زبان های دیگر مانند زبان انگلیسی نیز در اینجا رواج دارد , اما جهت گشت و گذار بهتر است که بر اصول اولیه زبان آلمانی تا حدودی آشنا باشید . وقتی که نتوانید کلماتی مانند سلام , متشکرم و لطفا را به زبان آورید مطمئنا عصبانی خواهید شد . فراگیری بقیه اصول کار سختی خواهد بود و قواعد دستوری این زبان بسیار پیچیده و چالش بر انگیز است , اما در هر شهر یا روستایی که زندگی کنید , یک رشته در مدارس وجود دارد که مختص یادگیری زبان آلمانی است.

زبان آلمانی ٣٠ گویش مختلف دارد . ٩٥ میلیون نفر در دنیا آلمانی صحبت میكنند كه از این تعداد ٧٨ درصد در آلمان زندگی میكنند . اگر خواهان زندگی در آلمان یا اتریش یا سوییس هستید حتما نیاز به یادگیری زبان آلمانی دارید و متاسفانه با زبان انگلیسی در این كشورها نمیتوانید به پیشرفتی كه مورد دلخواهتان هست برسید . همه تلاش ما در تهیه و تدارك ویدیو های آموزشی در قالب بسته های آموزشی زبان آلمانی ایجاد یك فضای آموزشی امن و مورد اعتماد برای همه با دسترسی آسان است . و در كوتاهترین زمان میتوانید به نتیجه دلخواهتان برسید .

زندگی در آلمان چگونه است ؟ امنیت و صلح

زندگی در آلمان درست مانند سایر مکان های اروپا زیبا است . اما به طور کلی , به هر جا که بروید امنیت و آرامش را احساس خواهید کرد . البته به جز بارها , که با آهنگ های تکنو اعصاب تان را به هم می ریزند . علاوه بر آن , به این نتیجه می رسید که آلمان ها علاقه مند به آرامش هستند , چرا که جرم و جنایت در سطح پایینی قرار دارد , و پیدا کردن کار و شغل مناسب کار سختی نمی باشد .

آلمان ها به قوانین علاقه مند هستند

این یک گزینه کلیشه ای است , اما آلمان جز دسته مردم علاقه مند به قانون هستند . آن ها قوانین نوشته شده و نا نوشته ای دارند که از نظر مذهبی به ان ها پای بند هستند . و اگر شما کار خطایی مرتکب شوید , انتظار بخشش و چشم پوشی نداشته باشید . ممکن است در هنگام راه رفتن به افرادی برخورد کنید که شما را ازار دهند . بنابر این بهتر است در این باره بیشتر مطالعه کنید و به رفتار هایی که باید انجام داده یا ندهید آگاهی یابید برای دریافت اطلاعات کامل راجع به شرایط زندگی در آلمان حما قبل از هر اقدامی فایل آموزشی آلمانی شو را مطالعه نمایید .

زندگی در آلمان چگونه است ؟ حق و حقوق کارگران

کارگران در آلمان بسیار با ارزش هستند  . اتحادیه و ارگان های کارگری بسیاری وجود دارد که از حقوق ان ها دفاع می کند و اگر شکایت کنند , کسی هست که به ان ها گوش دهد . به عنوان کارگر , استثمار نشده اید و ابزار دست کارفرما نمی باشید .

سرویس های بد مشتری

اگر در جایی زندگی می کنید که ضرب المثل ” مشتری پادشاه است ” غالب است و رواج دارد , در نهایت در آلمان بسیار متعجب خواهید شد . آلمان ها عادت بدی دارند که به مشتری خوب سرویس نمی دهند , یا حداقل برابر با سطح کانادایی ها یا امریکایی ها نیستند

مجهز کردن اپارتمان

این نکته را هرگز فراموش نکنید که پیدا کردن آپارتمان مناسب و مکانی برای زندگی بسیار سخت است و پرداخت تمام پول ها گران برای تان تمام خواهد شد . اما هنگامی که به آن نقل مکان کردید , با آپارتمان خالی مواجه خواهید شد . اگر در گذشته به مکانی جدید نقل مکان کرده اید و دارای تعدادی قفسه , سینک دسشویی و آشپزخانه هستید و شاید یک تخت یا کمد داشته , ان را فراموش کنید . اکثر آپارتمان های آلمان حتی لامپ نیز ندارند , چه برسد به سایر موارد ! پس برای خرید وسایل آشپزخانه و سایر لوازم مورد نیاز خود را آماده کنید , هنگامی که به خانه جدید نقل مکان کرده اید . می توانید از روزنامه وسایل و لوازم ارزان قیمت را پیدا کنید یا حتی می توانید به مغازه های وسایل دست دوم مراجعه کنید .

زندگی در آلمان چگونه است ؟

اتوبوس ها و قطار ها کامل بر اساس برنامه زمانی مشخص حرکت می کنند . هم چنین بسیار تمیز هستند . استفاده از وسایل نقلیه عمومی در آلمان بسیار گسترده است و می تواند یک تجربه خوب برایتان باشد . اگر در گذشته به موقع به محل کار خود نمی رسیدید و دلیل آن تاخیر وسایل نقیله بود , خبری از این موضوع در آلمان نخواهد بود و بهانه ای مناسب نمی باشد . زمان رفت و امد در اینجا بسیار به موفع است , بنابر این در هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی زمان خوبی را سپری می کنید .

شهر های ساخته شده مخصوص دوچرخه

جاده و مسیر ها در آلمان مناسب برای تمامی وسایل نقلیه ساخته شده است . آن ها دوست دار پیاده روی و مهم تر از آن دوست دار دوچرخه هستند . هنگامی که به شهری جدید نقل مکان می کنید , ارزان ترین وسیله حمل نقل دوچرخه خواهد بود , پس می توانید در آلمان از این وسیله بسیار استفاده کنید . هم چنین تمامی مسیر ها و جاده ها دارای خط کشی مخصوص دوچرخه هستند و همه جا می توانید دوچرخه ها را ببینید .

زندگی در آلمان چگونه است ؟ دوست دار بازیافت

قوانین در آلمان حتی شامل زباله هایتان نیز می شود . قسمت هایی مشاهده خواهید کرد که مخصوص تمام زباله ها خواهد بود و در یک زمان مشخص , نوبت به بازیافت می رسد . آلمان یک کشور دوست دار محیط زیست است , پس باید به بازیافت زباله هایتان اهمیت بسیاری بدهید و زمانی که در آلمان هستید , دسته ای که هر زباله در ان قرار می گیرد را یاد بگیرید .

سیستم آموزشی مناسب

قوانینی در زمینه تحصیل در آلمان نیز وجود دارد . تحیل کیفیت بالایی دارد , و مهم تر از آن , رایگان است . نیازی به پرداخت شهریه برای دانشگاه نمی باشد , یا مقدار چند یورو در هر نیمسال باید پرداخت کنید . تفاوت سیستم آموزشی در اینجا با ایالات متحده آمریکا  , مبهوت کننده است . در حالی که در امریکا برای ضمانت نیاز به وام و قرض دارید , در آلمان , می توانید شروع به کسب درامد کنید بدون این که به فکر پرداخت شهریه تحصیلی باشید .

تمامی مکان ها در یک شنبه بسته می باشند

زندگی در آلمان چگونه است ؟ : ممکن است عجیب به نظر رسد , اما یک افسانه و خیال نیست . تمامی مغازه ها و فروشگاه ها بعد از ظهر شنبه بسته هستند و تا دوشنبه صبح باز نخواهند شد . یک شنبه در آلمان زمان استراحت است   , پس این روز را پیش بینی کرده و از ان نهایت استفاده را ببرید . اکثر افراد بیگانه هنگامی که برای اولین بار به آلمان می آیند این نکته را فراموش می کنند و ممکن است یک شنبه را بدون غذا سپری کنند , پس حواس تان باشد که شنبه ها به فروشگاه رفته و غذا و سایر وسایل مورد نیاز خود را خریداری کنید .

فرصت های بسیار برای مسافرت

آلمان در میانه اروپا قرار گرفته است . و سفر کردن در اروپا بسیار ارزان تر از مسافرت به سایر کشور ها است , مخصوصا سفر به امریکا . می توانید در مدت زمان کوتاهی به کشور های دیگر سفر کنید . فرصت های بسیاری جهت مسافرت وجود دارد مخصوصا مسافرت در داخل کشور چرا که آلمان کشوری بزرگ است . می توانید در اینجا فرهنگ های متفاوت را به سادگی مشاهده کنید .

زندگی در آلمان چگونه است ؟ غذای با کیفیت

مردم با این انتظار به آلمان می روند که تا می توانند سوسیس بخورند و نه چیز دیگری . آلمان تعداد زیادی انواع غذا دارد , از گوشت گرفته تا انواع دسر ها . می توانید انواع نان و سایر غذا های پختنی را برای خود بخرید . ممکن است نتوانید به سادگی غذا های کشور خود را در اینجا  پیدا کنید , اما شرایط برای امتحان کردن انواع غذا ها که خوشمزه نیز هستند , وجود دارد .

و مسلما شراب های عالی

 

بهترین مکان ها برای زندگی در آلمان کجا است ؟

اگر هنوز مکانی جهت اسکان و زندگی در آلمان پیدا نکرده اید , برای تصمیم گیری عجله نکنید . آلمان کشوری بزرگ است و هر مکان ان دارای جوی متفاوت و فرصت های متنوع است . در اینجا بر اساس فرصت های شغلی مکان هایی را برای زندگی انتخاب کرده ایم . پس از ان به اسامی شهر های ارزان قیمت در المان مراجعه خواهیم کرد .

بهترین شهر ها جهت اقامت بر اساس فرصت های شغلی

 

از زمانی که ان ها پیشنهاد های شغلی فراوانی را ارائه دادند در این لیست قرار گرفته اند . بسیاری از کمپانی های برجسته آلمانی در این شهر ها قرار گرفته اند و دارای زیر بنای عالی هستند و حقوق های عالی نیز ارائه می دهند . این شهر ها , هم چنین , در لیست ۱۰ شهر برتر دنیا جهت زندگی هستند و انتقال به آن ها بهترین گزینه موجود می باشد .

ارزان ترین شهر ها برای زندگی

 

 1.  لیپزیگ ( LEIPZIG )
 2.  بوکوم ( BOCHUM )
 3.  کیل ( KIEL )
 4.  سیگن ( SIEGEN )
 5.  جنا ( JENA )
 6.  اوسانبورگ (OSNABRUCK )
 7. برمن ( BREMEN )

این شهر ها ارزان ترین شهر های آلمان برای زندگی هستند . اگر در حال صرفه جویی هستید و نمی خواهید در ماه های اولیه یا سال های اولیه اقامت تان در آلمان زیاد هزینه کنید , بهترین گزینه انتقال به کشور های ذکر شده در بالا است . از مهاجرت به شهر های بزرگ و برلین که پایتخت آلمان است صرف نظر کنید , چرا که هزینه زندگی در این شهر ها بسیار بالا است .

هزینه زندگی در آلمان چقدر است ؟

جهت زندگی در بهترین و ارزان ترین شهر های آلمان , باید از هزینه های زندگی در شهر ها اگاه شوید . مهم تر از ان هزینه زندگی در شهر ها برای خانواهده ها است . بر اساس داده های آماری, در اینجا به ۱۵ شهر و هزینه های زندگی در انها اشاره می کنیم . هر چقدر که هزینه های زندگی بیشتر باشد , شهر ها گران تر خواهند بود .

رتبه بندی شهر هزینه های زندگی

 1.  دوسل دورف ۸۵.۶۴
 2.  فرانک فورت ۸۷.۱۷
 3.  هامبورگ ۸۱.۶۵
 4.  مونیخ ۸۰.۲۱
 5.  هیدل برگ ۷۶.۴۲
 6.  استات گارت ۷۴.۴۷
 7.  برلین ۷۲.۵
 8.  کارسلو ۷۲.۵۰
 9.  بان ۷۲.۰۰
 10.  کولون ۷۱.۵۱
 11.  نرم برگ ۷۰.۹۵
 12.  آشن ۶۹.۶۱
 13.  درسدن ۶۷.۹۸
 14.  برمن ۶۷.۰۰
 15.  لیپزیگ ۶۶.۶۰

 

زندگی در آلمان چگونه است ؟ برای این که به درک بهتری برسید , هزینه های زندگی برای یک خانواده ۴ نفره در دوسل دوف با لیپزیگ را بررسی می کنیم . در دوسل دوف , برای کرایه یک خانه سه خوابه حدود ۱۶۶۰ یورو نیاز دارید و حدود ۲۹۱۳ یورو برای پوشش هزینه های ماهانه نیز لازم است . در لیپزیگ , برای اجاره خانه ۳ حوابه حدود ۸۹۰ یورو نیاز خواهید داشت و حدود ۲۲۷۷ یورو برای سایر هزینه ها لازم می شود . در مجموع , برای زندگی در دوسل دولف ماهیانه به ۴۵۷۳ یورو نیاز است در حالی که در لیپزیگ به ۳۱۶۷ یورو ماهیانه نیاز دارید .

برچسب ها
اشتراک گذاری مطلب:
مقالات آموزشی
یادگیری زبان آلمانی سخت است؟
یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

یادگیری زبان آلمانی ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد. بعضی کلمات آن قدر طولانی هستند که می‌توانند یک خط را پر کنند، و تلفظ کردن کلمه‌هایی که تاکنون به ...

۵ خرداد ۱۳۹۹
32371
قوانين جديد برای اخذ ويزای كاری
قوانين جديد برای اخذ ويزای كاری

آلمان به دلیل نیاز روز افزون به نیروی كار خارجی ، امكان مهاجرت كاری را در اختیار شهروندان كشورهای دیگر از جمله ایران قرار داده است . بر اساس قانون مهاجرت قبلی ...

۳ خرداد ۱۳۹۹
31116
آزمون B 1 گوته
آزمون B 1 گوته

این آزمون امروزه یكی از پر طرفدارترین آزمون هاست چون بسیاری از دانشگاهها به شما با داشتن مدرك B 1 پذیرش مشروط به گذراندن كلاس زبان یا قبولی در آزمون های ...

۳ خرداد ۱۳۹۹
31298
زندگی در آلمان چگونه است ؟
زندگی در آلمان چگونه است ؟

مطمئنا درباره این سرزمین اروپایی که پر شده از فرصت ها و شهر ها و روستا های زیبا است , که همه و همه دارای هوایی پاک و مطلوب هستند , ...

۳ خرداد ۱۳۹۹
31262

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *