آموزش زبان آلمانی

زبان آلمانی و پیشینه زبانشناختی آن

زبان آلمانی، مانند انگلیسی و هلندی، به شاخه ژرمنی غربی زبان‌های هند و اروپایی تعلق دارد. این یعنی افراد آشنا به زبان انگلیسی به خاطر شباهت آن با آلمانی فهمی ابتدایی از این زبان خواهند داشت. قدیمی‌ترین آثار ثبت شده از زبان آلمانی متعلق به روم در قرن اول پیش از میلاد است. از آن زمان تا قرن ششم پس از میلاد یک زبان آلمانی واحد (و تقریبا بدون هیچ گونه گویش متفاوت) وجود داشت. انواع و گویش‌های مختلف آلمانی بعدا به وجود آمدند. امروزه، آلمانی هم مانند انگلیسی در مناطق مختلف با گویش‌های متفاوتی صحبت می‌شود. اکثر این گویش‌ها به آلمانی علیا (High German) یا آلمانی سفلی (Low German) تعلق دارند، و تفاوت اصلی آن‌ها در تلفظ‌ است.

آموزشگاه زبان آلمانی در اصفهان

زبان آلمانی یکی از زبان های اصلی و مورد علاقه مردم جهان است و شاید این حد از علاقه و جذابیت بر میگردد به اینکه این زبان یکی از چند زبان مورد استفاده در اتحادیه اروپا, و همچنین یکی از زبان های مهم در زبان علمی بین المللی است. اما متاسفانه یادگیری زبان آلمانی در دهه اخیر به نسبت دهه های دیگر نتوانسته حد قابل قبولی از علاقه مندان را به خود جلب کند و شاید دلیل این همه ریزش برمی گردد به اینکه بسیاری بدون تجربه معتقد هستند که زبان آلمانی از سخت ترین زبان های جهان محسوب می شود.
در واقع ما همیشه شنیده ایم که یادگیری زبان آلمانی به شدت سخت است و هر کسی نمی تواند از عهده یادگیری این زبان و تلفظ خاص آن بربیاید! اما اگر شما علاقه مند به یادگیری زبان آلمانی هستید آیا صحبت برخی از افراد برای چشم پوشی از علاقه تان کافی است؟ تا به حال چند قدم هر چند کوچک برای این زبان برداشته اید؟ و توانایی خود را در یادگیری این زبان محک زده اید؟ آیا دوست ندارید برای یک بار هم که شده دست به یک موفقیت بزرگ زده و متفاوت بودن خود را نشان بدهید؟
یادگیری زبان آلمانی دراصفهان
 در بسیاری از آموزشگاه زبان آلمانی جزء چند زبان مورد علاقه مراجعین است و ما امروزه شاهد این هستیم که این علاقه مندی آموزشگاه های بسیاری را موظف به خدمات مربوط به این زبان کرده است. و خوشبختانه استادان زبان آلمانی در اصفهان از توانایی های بسیاری برخوردار بوده و توانسته اند تا به امروز زبان آموزان موفقی را پرورش بدهند.
آموزش زبان
 در مدارس و دانشگاه ها اصولا با یادگیری زبان های انگلیسی و عربی همراه بوده است و برای آموزش زبان آلمانی علاقه مندان به این زبان یا باید رشته تخصصی زبان آلمانی را انتخاب کنند یا در آموزشگاه هایی که این زبان آموزش داده می شود ثبت نام نمایند. اما این مورد اصلا جای نگرانی ندارد چرا که اغلب ما اطلاعاتمان از زبان انگلیسی یا عربی حتی به پیش پا افتاده ترین قواعد و یا کلمات هم نمی رسد و این خود از آموزش ناصحیح مدارس و سیستم آموزشی نادرست آموزش و پرورش نشات می گیرد.
اگر شما علاقه مند به یادگیری این زبان هستید و به دنبال ساده ترین روش یادگیری زبان آلمانی در اصفهان هستید ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید و با نگاه خود ما را به ادامه راه مشتاق تر کرده و ما را از نظرات و پیشنهادات خود در زمینه آموزش زبان و روش های یادگیری زبان بی بهره نگذارید.

almas germany - آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی

برای یادگیری زبان آلمانی در ابتدا نیاز است که زبان آموزان از سطوح اولیه و آموزش زبان برای افراد مبتدی آغاز به کار بکنند. این سطوح آموزشی به سه بخش تقسیم می شوند که در زیر به هر یک از آنها اشاره می کنیم.

• سطح A۱ : این سطح همان طور که از اسمش پیداست برای افراد مبتدی تهیه دیده شده است. در این سطح شما با یک سری از کلمات و جملات ابتدایی اما کاربردی آشنا می شوید و مانند دیگر زبان ها می توانید به خوبی به یک مکالمه روزمره, یادگیری رنگ ها, یادگیری الفبا و شمارش اعداد مسلط شوید. البته شما می توانید به راحتی سوالاتی که در مکالمات روزمره کاربردی هستند را فراگرفته و از یک شروع شگفت انگیز لذت ببرید.

• سطح A۲ : در این سطح شما می توانید به خوبی خود را معرفی کرده و با زبان آلمانی در مواقع خرید یا مکالمه زبان آلمانی هنگام مسافرت و … آشنا شده و تسلط کامل بیابید. این سطح نیز جزء سطوح مقدماتی آموزش زبان آلمانی است و بسیاری از افرادی که زبان آلمانی را به صورت خودآموز و درمنزل فرا می گیرند با کمی تلاش می توانند این سطح را به راحتی پشت سر بگذارند.

• سطح B۱ : این سطح از زبان آلمانی برای افرادی است که سطح مقدماتی را پشت سر گذاشته و توانسته اند به خوبی از پس امتحانات سطوح قبل برآیند. در این سطح شما می توانید با خیال راحت از یک مسافرت به کشور آلمان داشته و به راحتی از پس مشکلات مربوط به یک مسافرت به سفر خارجه یا ادامه تحصیل برآیید.

• سطح B۲ : این سطح برای کسانی که قصد شرکت در آزمون های بین المللی زبان آلمانی را دارند کاربرد دارد و به همین دلیل علاقه مندان زیادی را به خود جلب می کند. در این سطح شما به خوبی می توانید با یک فرد آلمانی و بومی کشور آلمان به مکالمه پرداخته و بدون نگرانی و با آرامش به گفتگو خود ادامه دهید.

• سطح C۱ : این سطح برای افرادی است که به سطح پیشرفته ای از یادگیری زبان آلمانی رسیده اند. شما در این سطح دیگر نیازی به ترجمه ذهنی لغت به لغت و جمله ها و اصطلاحات ندارید و می توانید به راحتی از اصطلاحات و واژه های تخصصی نیز استفاده نمایید.

• سطح C۲ : در سطح C۳ که آخرین سطح از مقطع پیشرفته است دیگر نگرانی شما به کلی برطرف شده و تمایز شما از یک فرد آلمانی دیگر به این آسانی ها نیست. در این سطح شما به خوبی می توانید مکالمه کنید, بنویسید, بخوانید و متوجه شوید.

بهترین آموزشگاه زبان آلمانی اصفهان

موسسه الماس به عنوان یک مجموعه پیشتاز و بهترین آموزشگاه زبان آلمانی گوته در زمینه آموزش های نوین زبان آلمانی گوته در شهر اصفهان و  کشور اولین مجموعه ای است که از این سبک آموزشی بهره می برد و زبان آموزان پس از گذشت نهایتا سه ماه از شروع کلاس به حدی خواهند رسید که بتوانند کارها و ارتباطات خود را در یک محیط آلمانی زبان انجام دهند.

بهترین روش های آموزش زبان آلمانی

آیا تا به حال توانسته اید بهترین روش یادگیری خودتان را بیابید؟ آیا برای به دست آوردن ساده ترین روش یادگیری برای خود تلاش کرده اید؟ از نظر شما کدام روش یادگیری می تواند بهترین روش آموزش زبان باشد؟
برای یادگیری زبان آلمانی بهتر از قبل از هر چیزی علاقه مند و مشتاق باشید. لازمه یادگیری این زبان, داشتن یک برنامه ریزی مدون و مستمر است و تعهدی که به خودتان می دهید. هیچکس نمی تواند بهترین رقیب شما جزء خودتان برای شما باشد. شما می توانید بدون اینکه وقت خود را صرف برنامه و زندگی دیگران کنید با رقابت با خود پرداخته و برنامه های روزانه خود را تیک بزنید. موفقیت و خاص بودن به راحتی بدست نمی آید و شما تا به الان که اقدام به یادگیری زبان آلمانی کرده اید توانسته اید تا حدودی قدم های مربوط به خاص بودن خود را بردارید. همه ی انسان ها در پی یادگیری آسانترین موضوعات هستند و دوست دارند مسیرهایی را که دیگران پیش از آنها هموار کرده اند را طی کنند و تنها بخش اندکی از انسان ها مسیرها امتحان نشده یا سخت را برگزیده اند و به دنبال موفقیت های بزرگ بوده اند.
بهترین روش یادگیری برای هر شخص متفاوت بوده و نمی تواند با یک فرمول کلی همه مراجعین را به سطوح بالا رساند اما ما از بهترین روش های آموزش زبان و ساده ترین روش یادگیری با شما صحبت می کنیم و انتخاب را با خود شما می گذاریم چرا که هیچ کس نمی تواند به خوبی خوده شما, شما را بشناسد.

برای شرکت در کلاس های آموزشگاه زبان آلمانی الماس کافیست با شماره های زیر تماس بگیرید:  ۰۹۱۳۱۶۷۴۱۴۳ ما ۲۴ ساعته میزبان و آماده مشاوره رایگان برای زبان آموزان عزیز هستیم

مقالات آموزشی
یادگیری زبان آلمانی سخت است؟
یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

یادگیری زبان آلمانی ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد. بعضی کلمات آن قدر طولانی هستند که می‌توانند یک خط را پر کنند، و تلفظ کردن کلمه‌هایی که تاکنون به ...

۵ خرداد ۱۳۹۹
16703
قوانين جديد برای اخذ ويزای كاری
قوانين جديد برای اخذ ويزای كاری

آلمان به دلیل نیاز روز افزون به نیروی كار خارجی ، امكان مهاجرت كاری را در اختیار شهروندان كشورهای دیگر از جمله ایران قرار داده است . بر اساس قانون مهاجرت قبلی ...

۳ خرداد ۱۳۹۹
16115
آزمون  B 1  گوته
آزمون B 1 گوته

این آزمون امروزه یكی از پر طرفدارترین آزمون هاست چون بسیاری از دانشگاهها به شما با داشتن مدرك B 1 پذیرش مشروط به گذراندن كلاس زبان یا قبولی در آزمون های ...

۳ خرداد ۱۳۹۹
16243
زندگی در آلمان چگونه است ؟
زندگی در آلمان چگونه است ؟

مطمئنا درباره این سرزمین اروپایی که پر شده از فرصت ها و شهر ها و روستا های زیبا است , که همه و همه دارای هوایی پاک و مطلوب هستند , ...

۳ خرداد ۱۳۹۹
16215